Bachovy esence slouží k tomu, aby nám pomohly zharmonizovat naše emoce. Fungují tak, že posilují to lepší v nás, abychom zvládli stavy jako je strach, zoufalství, nejistota, pocit osamocení, a další stavy, které z dlouhodobého hlediska pak můžou vést i ke zdravotním potížím.

Bachovy esence vymyslel anglický lékař Edward Bach a jedná se o 38 esencí (+ krizová esence) z volně rostoucích rostlin a stromů. Každá esence obsahuje informaci z dané rostliny či stromu.

Krizová esence je unikátní v tom, že pomáhá na akutní a náhlé stavy šoku, strachu, paniky, hysterie, které často souvisí i s fyzickým zraněním. Bachovy esence jsou vhodné i pro těhotné a kojící ženy, děti, rostliny či zvířata.

Vřes - Heather

Bachovy esence pomáhají se stavy jako je například:

 • strach ze zubaře, z lékaře, před operací, z rozvodu, ze zkoušek

 • strach ze tmy, z usínání, z cizích lidí, ze samoty, z finančních problémů

 • ostych, plachost, stydlivost, nervozita, tréma

 • neustálé myšlenky, starosti a problémy, které člověka trápí

 • problémy s usínáním, využitím své energie, se zodpovědností

 • zvykání si na školku, školu, změnu zaměstnání

 • ztráta blízkého, velký smutek, zásadní změny v životě jako je těhotenství, porod, úmrtí, rozvod, a další

 • žárlivost u dětí, psů, agrese, hněv, zlost a vztek

 • nesoustředěnost, problémy s učením a koncentrací, stavy mimo realitu, velká idealizace světa, zasněnost

 • úzkost, melancholie, nejistota, pocity marnosti, zoufalství, beznaděje
 • nerozhodnost, submisivita či velká dominance

 • obavy o druhé, záchvaty paniky, obav, hysterie, fobie

 • nezájem, nestálost, lhostejnost, nostalgie, lítostivost, a další

 Modřín - Larch

Esence si člověk může vybrat sám nebo na základě individuální konzultace. Z esencí, které nejlépe pokrývají jeho aktuální stav, se namíchá užívací lahvička. Tu pak pravidelně užívá, aby se cítil lépe a zvládl emočně náročnou situaci, co nejlépe. 

Individuální konzultaci lze absolvovat osobně, telefonicky i e-mailově. Cena konzultace je 450 Kč/hodina/osoba + namíchání užívací lahvičky zdarma.

 

 

Zdraví v jednom - vše pro zdraví na jednom místě a se slevou!

Zdravivjednom.cz jsou stránky, kde naleznete produkty pro zdraví se slevou. Najdete zde vše od bylinek až po příkrmy pro děti. Vše na jednom místě. Více zde >>

Zdraví v jednom

 

Doporučuji - Lavita - přírodní zdroj vitálních látek 

Jedinečná kombinace více než 70 přírodních surovin.

LaVita je jedinečná kombinace 70 pečlivě vybraných a perfektně sladěných přírodních surovin. Základ koncentrátu tvoří ovoce, zelenina, byliny a rostlinné oleje doplněné o další komplexní přírodní produkty. Velmi důležité je úplná vyzrálost všech surovin, protože velká část vitálních látek v rostlinách vzniká až v konečné fázi jejich zrání. Více najdete zde >>

Lavita

 

Příběhy českých superpotravin

Kniha, která vás čtivě a se selským rozumem provede poklady v podobě našich místních potravin a přidá vám k tomu i jednoduché tipy a recepty do kuchyně a domácí přírodní lékárničky. Více o knize a objednání zde >>

Příběhy českých superpotravin

 

Doporučuji - Královna solí

Královna solí je Mgr. et Mgr. Zuzana Teplíková, která se zabývá schüsslerovými a koupelovými solemi. Obojí nám posiluje zdraví a celkovou pohodu. Zkuste sami. Eshop a více informací naleznete zde >>

Královna solí

 

Rozhozené emoce zklidní Bachovy esence

Vše kolem nás nějakým způsobem ovlivňuje. Máme z toho nějaký pocit, tedy emoce. Ty pak dále ovlivňují naše chování a náš celkový stav. Pokud nám takové emoce neprospívají, tak je na čase s tím něco udělat. 

Přetrvávající smutek ze ztráty blízkého

Smutek je častá emoce. Jsme smutní z různých banalit až po vážně věci. Je dobré si smutkem projít, prožít ho a zkusit si ho bez nějakého dopingu zpracovat. S blízkým, partnerem nebo s někým, kdo nás vyslechne a utěší. 

Jak zvládat každodenní stres

Stres je stav, který zažil skoro každý. Je to situace, kdy máme pocit, že je na nás toho tolik, že nemáme šanci to zvládnout. Nevidíme žádné řešení. Přepadává nás úzkost, strach a další jiné nepříjemné emoce. Co se s tím dá dělat?