Defragmentace jménem Mozart

Nedávno jsem dostala chuť poslouchat hudbu. A tak jsem si při cestě autobusem nasadila sluchátka a zapnula si, co mám v mobilu. Pár svých oblíbených pecek jsem si několikrát pustila a chtělo to už něco jiného. A tak jsem sáhla po the best of Mozart. Nechtělo se mi hned do toho, ale tak pustila jsem si to.

Když jsem čekala dítě, tak jsem to poslouchala často. Prý to těm malým v břiše dělá dobře. A tak poslouchám a najednou se vznáším. Opravdu vážně si to užívám. Zaměřuji svou pozornost na jednotlivé hudební nástroje. Smyčce se třou, basy vrzají. Má to pro mě trochu sexuální podtext zdá se. Chvíli se vidím na bále jako nejváženější ze všech.

Dojíždím do cíle, tak mobil vypínám. Až pak si uvědomuji, že to opravdu se mnou něco udělalo. Nějak mě to vnitřně zharmonizovalo. Jako byste v počítači spustili defragmentaci. Nedokážu to jasně popsat, ale v té vnitřnější části mě samotné byl klid. Krásný hmatatelný klid. Synchronizace a terapie najednou.

Mozartova hudba je považována za něco neuvěřitelného, zázračného. Ale dost řečí, co kdo říká a považuje. Zkuste si ji poslechnout. Zapomeňte na svůj hudební vkus či nevkus a jen teď zapněte play.

Další zajímavé články