Život ve vás vám říká, co máte dělat

Život ve vás vám říká, co máte dělat, ale jakmile něco vysloví, tak vy to začnete cenzurovat. Tím si vědomě blokujete změnu, nějaký postup vpřed. Některé věci prostě nechcete udělat. Něco říct někomu, praštit s prací, zastat se sám sebe nebo někoho. Něco vám brání. Spíše vám někdo brání. Vy sami.

Život ve vás

Za touhou něco nechat tak, jak to je, stojí často strach. Strach, co tomu řeknou ostatní, strach z budoucnosti, z chyby, ze změny, co bude. Ale právě tady to skočení do neznáma může odstartovat léčení.

Neschopnost změny v životě je stagnace. Stagnuje energie, která se někde v těle hromadí a poté projeví. Často se však vyskytujeme v situaci, kterou sami těžko zvládáme.

A máme pocit, že ji sami nezvládneme. Může nám chybět dostatek odvahy a vnitřní síly do neznáma vkročit. Rozhodneme se pak nejít v životě za další zkušeností. A točíme se v kole svého přesvědčení, které náš postoj ospravedlňuje. I když vnitřně cítíme, že to až tak není. 

Život si pak vybudujeme na těchto "mylných" přesvědčeních, která nás mají před nutností změny chránit. Pokud se do takové situace dostaneme a nevíme kudy kam, tak edukační homeoterapie může být jednou z cest, jak tuhle stagnaci rozpohybovat tak, aby byla v souladu s námi a aby se efektivně "pořešilo" něco, co nám bránilo.

Nebo spíše, se "pořeší" něco, abychom si my sami nebránili být součástí tohoto života a být přesně takoví, jaký život sám o sobě je: plynoucí, přijímající v neustálé změně, vývoji, růstu, cesty nahoru i dolů, na vrchol i na dno.

Další zajímavé články