Výživa dětí začíná již před početím a směle pokračuje během těhotenství až po narození a samostatný život. Děti potřebují takové jídlo, které je podpoří v jejich přirozeném vývoji a dodá jim dostatek kvalitní energie a tělotvorných látek. Kvalitní energii můžeme ale získat jedině z jídla, které bylo připraveno z kvalitních surovin.

Bohužel máme v sobě zakořeněno mnoho mýtů, které se výživy dětí týkají. A potom se stává, že děti požadují denně sladkosti, odmítají pít normální vodu či čaj, nechtějí jíst ovoce a zeleninu, ve škole odmítají polévky, cpou se fastfoodem a jiné.

Kvalitní energie a tělotvorné látky jim pak chybí a objevují se potíže jako je dětská obezita, kazivost zubů, různé potravinové alergie, a podobně. Výživa dětí se navíc s jejich růstem mění a mnohdy má vyšší nároky než výživa dospělých.

Pokud dítě na dosavadní stravě neprospívá, tak je potřeba udělat změnu jídelníčku, aby odrážela potřeby dítěte a podpořila ho v jeho optimálním fungování. Konzultace výživy vám tak může pomoci ujasnit si, co je pro vaše dítě ve stravě opravdu důležité, a jak to lze do jídelníčku zakomponovat. 

Mám zájem o konzultaci >>

 

Kvásek nejen na pečení

Když se řekne kvásek, tak si většina představí něco, z čeho se dělá kváskový chleba. Většinou neví, jak si ho přesně představit (jak přesně vypadá?), ale ví, že prostě patří k chlebu a dělá se z žitné mouky.

Lavita pomáhá zbavit se závislostí

Lavita je živá potravina, která je opravdovým produktem přírody. Jedná se o tekutý doplněk stravy, který se skládá z více než 70 složek. Především se jedná o kvalitní druhy ovoce, zeleninu, byliny, rostlinné oleje či mléčně zkvašené šťávy. Vše v nejv

Potraviny: Je nutné je chránit před elektrosmogem?

Potraviny neovlivňuje jen to, jak a kde byly vypěstované a zpracované. Záleží i na jejich uskladnění a vlivu, který nevidíme. A tím je elektrosmog.

První příkrmy: Kdy a jak začít?

První příkrmy ovlivňuje řada faktorů, ale hlavně je to dítě samo. Jak tedy k příkrmům přistoupit, aby to bylo pro dítě, co nejlepší?

Recept na Ledové karobky

Znáte ledovou čokoládu? Já ji mám spojenou se školou. Když měl někdo svátek nebo narozeniny, tak donesl pytlík bonbónů a občas někdo i ledovou čokoládu. Úplně si pamatuji ty výrazné barvy na obalech a obrázky.

Medvědí česnek v jarní pomazánce

Medvědí česnek je 10-45 cm vysoká bylina, která má bílé květy a nápadité podlouhlé listy. Tyto listy se sbírají zkraje jara, a to pro svou vynikající štiplavou chuť. Využívají se nejen na pesto, ale i do jarních pomazánek.

Příkrmy pro děti - pokračování

Jak dětem přibývají měsíce a zoubky, tak můžeme jejich chuťové obzory směle rozšiřovat dalšími příkrmy. Samozřejmě základem stále zůstává mateřské mléko, ale jednodruhové zeleninové příkrmy lze vylepšit.