Výživa dětí začíná již před početím a směle pokračuje během těhotenství až po narození a samostatný život. Děti potřebují takové jídlo, které je podpoří v jejich přirozeném vývoji a dodá jim dostatek kvalitní energie a tělotvorných látek. Kvalitní energii můžeme ale získat jedině z jídla, které bylo připraveno z kvalitních surovin.

Bohužel máme v sobě zakořeněno mnoho mýtů, které se výživy dětí týkají. A potom se stává, že děti požadují denně sladkosti, odmítají pít normální vodu či čaj, nechtějí jíst ovoce a zeleninu, ve škole odmítají polévky, cpou se fastfoodem a jiné.

Kvalitní energie a tělotvorné látky jim pak chybí a objevují se potíže jako je dětská obezita, kazivost zubů, různé potravinové alergie, a podobně. Výživa dětí se navíc s jejich růstem mění a mnohdy má vyšší nároky než výživa dospělých.

Pokud dítě na dosavadní stravě neprospívá, tak je potřeba udělat změnu jídelníčku, aby odrážela potřeby dítěte a podpořila ho v jeho optimálním fungování. Konzultace výživy vám tak může pomoci ujasnit si, co je pro vaše dítě ve stravě opravdu důležité, a jak to lze do jídelníčku zakomponovat.

Mám zájem o konzultaci >>

Žitné chlebánky

Objevila jsem doma sáček a půl žitných vloček, které mi už ve špajzce nějakou dobu ležely. Co s nimi?Snídaňová kaše z nich není zrovna to pravé, a tak mě napadlo upéct z nich chleba.

Párty jídlo

Kdo by nemiloval slavnosti, oslavy, párty, a co teprve jídlo pro tyto akce určené. Párty dobroty ale nemusí být vždy jen chlebíčky a jednohubky. Lze to udělat i jinak, netradičněji, přitažlivěji a zdravěji. A když máme oslavence, tak i dort pro něj m

3 základní ingredience pro úžasné jídlo a spokojené tělo

Jídlo je součástí našeho každodenního života. Pokud teda zrovna nedržíte půst jako můj manžel. Nedávno jsem se při brouzdání na internetu dočetla, že jídlem za život strávíme 6 až 7 let.

Mé tělo není popelnice

Tak to už naštěstí vím. Ale nejde jen o to, že to vím, ale snažím se tuhle pravdu i žít. A ono to není vždy snadné. Souvisí to se vším… s tím, kde jsem vyrůstala, jak jsem byla vychovávána, co jsem kolem sebe viděla a hlavně, jak jsem o sobě smýšlela

Domácí piškotky

Nedávno mě kamarádka inspirovala k pečení takových mini keksíků, sušenek, piškotek nebo jak jinak to ještě nazvat. Jejich kouzlo spočívá v minimu ingrediencí, a to bez použití jakékoliv mouky. Hlavní úlohu zde totiž hrají oříšky a semínka.

Potraviny: Je nutné je chránit před elektrosmogem?

Mnoho lidí se již zajímá o to, co jí a klade důraz na to, aby si vybírali kvalitní potraviny. Potraviny všeobecně však neovlivňuje jen to, jak byly vypěstované, zpracované či uvařené. Jsou zde vlivy, na které zapomínáme nebo si je spíše neuvědomujeme

První příkrmy: Kdy a jak začít?

První příkrmy jsou pro novopečené maminky mnohdy další zkouškou nervů. S příkrmy se většinou doporučuje začít od ukončeného 6 měsíce. Je to v případě, že své miminko kojíte.