Výživa dětí začíná již před početím a směle pokračuje během těhotenství až po narození a samostatný život. Děti potřebují takové jídlo, které je podpoří v jejich přirozeném vývoji a dodá jim dostatek kvalitní energie a tělotvorných látek. Kvalitní energii můžeme ale získat jedině z jídla, které bylo připraveno z kvalitních surovin.

Bohužel máme v sobě zakořeněno mnoho mýtů, které se výživy dětí týkají. A potom se stává, že děti požadují denně sladkosti, odmítají pít normální vodu či čaj, nechtějí jíst ovoce a zeleninu, ve škole odmítají polévky, cpou se fastfoodem a jiné.

Kvalitní energie a tělotvorné látky jim pak chybí a objevují se potíže jako je dětská obezita, kazivost zubů, různé potravinové alergie, a podobně. Výživa dětí se navíc s jejich růstem mění a mnohdy má vyšší nároky než výživa dospělých.

Pokud dítě na dosavadní stravě neprospívá, tak je potřeba udělat změnu jídelníčku, aby odrážela potřeby dítěte a podpořila ho v jeho optimálním fungování. Konzultace výživy vám tak může pomoci ujasnit si, co je pro vaše dítě ve stravě opravdu důležité, a jak to lze do jídelníčku zakomponovat. 

Mám zájem o konzultaci >>

 

Žitné chlebánky

Objevila jsem doma sáček a půl žitných vloček, které mi už ve špajzce nějakou dobu ležely. Co s nimi? Snídaňová kaše z nich není zrovna to pravé, a tak mě napadlo upéct z nich chleba.

Jablka 3x jinak

K podzimu patří neodmyslitelně jablka. Možností, co s jablky udělat, je spousta. Já jsem si však pro vás připravila 3 recepty, při kterých zužitkujete opravdu spoustu jablek. Takže vy, co máte hodně domácích jablek a nevíte, co s nimi, tak čtěte dále

3 základní ingredience pro úžasné jídlo a spokojené tělo

Jídlo je součástí našeho každodenního života. Pokud teda zrovna nedržíte půst jako můj manžel. Nedávno jsem se při brouzdání na internetu dočetla, že jídlem za život strávíme 6 až 7 let. To není zrovna málo.

Banánovo mangový pudink

Banánovo mangový pudink je jednoduchý recept na pudink bez mléka a zbytečných škrobů. Základem jsou zde chia semínka, která způsobí, že pudink ztuhne.

Párty jídlo

Kdo by nemiloval slavnosti, oslavy, párty, a co teprve jídlo pro tyto akce určené. Párty dobroty ale nemusí být vždy jen chlebíčky a jednohubky. Lze to udělat i jinak, netradičněji, přitažlivěji a zdravěji.

Ráno bez kávy. To jde?

Znáte to. Ráno vstanete a první nápoj, po kterém sáhnete (nejlépe na lačno), je hrnek voňavé kávy. Saháte po něm v domnění, že se tak ráno nastartujete. Je tomu ale opravdu tak

Jak jsem se poprala s FITNESS bábovkou

Můj manžel u mě postrádá to, že tolik nepeču. A tak hledá různé způsoby, jak ve mně zájem o pečení probudit. Přišel tedy s tím, že na internetu objevil zdravou bábovku.