Banánovo mangový pudink

Banánovo mangový pudink je jednoduchý recept na pudink bez mléka a zbytečných škrobů. Základem jsou zde chia semínka, která způsobí, že pudink ztuhne. Chia semínka jsou olejnatá semena bohatá na řadu minerálů a dalších tělu prospěšných látek.

Každý ale ví, že hlavní kouzlo chia semínek spočívá v tom, že když je namočíte, tak nabobtnají a směs, ve které jsou, zhoustne. To je to tajemství pudinku bez přidaného škrobu. Chia semínka díky tomuto kouzlu zajišťují rehydrataci organismu, pomáhají s hubnutím či snižovat vysoký krevní tlak. 

Ingredience a postup přípravy

Banánovo mangový pudink

Vezmeme si vyšší nádobu, do které nakrájíme na kolečka 2 oloupané banány. Oloupeme si mango, které okrájíme až na pecku. Kousky manga nakrájíme na drobno a přidáme k banánu.

Nyní k ovoci přilijeme 250 ml kokosového mléka a směs vymixujeme tyčovým mixérem.

Poté přidáme ke směsi 3 velké lžíce chia semínek a zamícháme. Někomu se může výsledná směs zdát málo sladká, ale pokud použijete opravdu zralé (i přezrálé) banány, tak je to akorát. Pro větší mlsouny doporučuji dosladit sušenou třtinovou šťávou nebo datlemi, datlovým sirupem.

Výslednou směs nalijeme do malých mističek a můžeme ozdobit třeba banánem, malinami, mátou či jinou oku lahodnou dekorací. Mističky vložíme do lednice a necháme vše pěkně odležet a ztuhnout.

Skvělá je i verze, kdy použijeme jenom vyzrálé mango, chia semínka, trochu avokáda a trochu kokosového oleje. Taktéž, když si vymixujeme jahody s chia semínky troškou kokosového oleje a mátou. Možností je spousta. 

Další zajímavé články