Potraviny: Je nutné je chránit před elektrosmogem?

Mnoho lidí se již zajímá o to, co jí a klade důraz na to, aby si vybírali kvalitní potraviny. Potraviny všeobecně však neovlivňuje jen to, jak byly vypěstované, zpracované či uvařené. Jsou zde vlivy, na které zapomínáme nebo si je spíše neuvědomujeme, a které mají na potraviny a především jejich energii zásadní vliv.

Jedná se o elektromagnetické záření tedy elektrosmog, který kvůli řady přístrojů, elektronice, a dalším technickým vymoženostem najdeme v každé domácnostiV souvislosti s potravinami si hlavně vybavíme mikrovlnnou troubu. Z odbornějších studií je známo, k jaké široké škále vlivů dochází v mikrovlnné troubě při přípravě nebo ohřevu pokrmů. Tedy ke zničení potenciálu a účinku vitamínů, enzymů a celkově k poničení struktury potravin.

Podobně (samozřejmě v míře úměrně menší)  pak s hodnotou vyzařování jiných zdrojů jako je především wi-fi signál dochází ke slabšímu poškození struktury a výživové hodnoty potravin. Pokud se však na rozdíl od krátkého působení ohřevu v mikrovlnné troubě jedná o dlouhodobá působení (wi-fi signál lidé mívají bohužel zapnutý většinou trvale), dochází k podobným poškozením také.

Potraviny ovlivňuje místo, kde rostou

Ono se to ale týká, to působení vlivů, již ve fázi růstu plodin, pokud v místě působí blízký mobilní vysílač, nebo dráty vedení velmi vysokého napětí. To jsou technická pole s konkrétními periodami vlivu. Obecně zde platí podle německých studií a Salzburských doporučení, abychom se vyhnuli ideálně všem působením nad 1 mikrowatt na čtvereční metr.

Nad tuto hodnotu dochází k trvalým nevratným destrukcím na živé buněčné úrovni u lidí, zvířat, ale i rostlin, přičemž takto poškozená buňka si chyby již není schopna opravit. Očima poškozenou strukturu neuvidímee a mikroskop brát do prodejny a kontrolovat každou ředkvičku by bylo asi náročné. Člověk tedy musí spíše vycházet logicky z toho, že na farmářských trzích bude vše zdravěji vypěstované.

Ale přitom netušíme, že část záhonů má třeba pěstitel pod stožárem s vedením vysokého napětí nebo několik metrů od trafostanice, naproti jsou tři mobilní vysílače, a struktura tak bude také výrazně poničena. A možná ještě důležitější není ta buněčná struktura potravin, ale to, jaké množství "živé" vitální energie se ještě v potravinách zachovalo včetně hodnoty a kvality vitamínů, enzymů. Jenomže pokud to pak budeme hodinu vařit, stejně přijdeme o další polovinu.

Jak doma minimalizovat elektrosmog

Jsou známy doporučené limity elektrosmogu. To nejsou ty oficiální uzákoněné, nesmyslně tolerantní, ale mnohem, až o 4 řády přísnější doporučené limity. A dobře se to pamatuje - onen 1 mikrowatt na čtvereční metr, jak jsme již zmínili.

Běžně naměřím v domácnostech vliv okolních vysílačů pro mobilní sítě na úrovni pouhých desetin mikrowattu, tedy zanedbatelnou zátěž. Zatím co některé výkonnější domácí wi-fi routery vyzařují ještě ve vzdálenosti 3 metry tisíce mikrowatt a tam se lze bavit o výrazné zátěži a poškozování živých buněk v těle člověka, zvířat, a samozřejmě i rostlin a potravin.

Svoji vlastní wi-fi, je velmi rozumné, pokud vůbec se v místě bydlení a spaní musí někdy používat, co nejvíce vypínatPředevším na noc, protože ostré impulzy wi-fi signálu blokují tvorbu melatoninu v těle, a tak dále. Alespoň na dobu kdy člověk spí, by měl mít wi-fi router vypnutý, třeba pomocí předem nastavené časovací zásuvky, aby na vypínání nemusel myslet.

Potraviny ochrání lednička

Wi-fi signál vyzařovaný od sousedů už bývá výrazně oslaben zdmi, především uzemněnou armaturou paneláku. Pokud tedy sousedé nemají wi-fi router hned za vaší zdí, ale někde jinde, většinou naměříme poměrně slabý signál - několik desetin mikrowattu a méně.

Pokud však mají router hned za zdí, nebo používají chůvičku pro miminko, nebo bezdrátový telefon na pevnou linku, to jsou další strašně silné zdroje vysokofrekvenčních polí, z nichž pak naměříme i přes zeď někdy až tisíce mikrowattů - významnou zátěž organismu.

Hodnoty nepoznáme podle ukazatelů intenzity signálu wi-fi na displejích mobilu nebo počítače, protože jsou relativní - spíše ve smyslu použitelnosti. Rozhodně neodpovídají výkonu přítomného vyzařování. Často vidíme na displeji několik sítí wi-fi, třeba od několika sousedů, s plným počtem čárek, a přitom naměřený signál je pak výkonově na nízké úrovni. 

Proti těmto vlivům jsou potraviny výrazně chráněny v ledničce, protože plechové stěny - skříň ledničky - jsou uzemněny (přívodním kabelem s kulatou větší zástrčkou). Případný potenciál elektromagnetických polí od kompresoru ledničky, i z okolních zdrojů vysokofrekvenčních, je odváděn uzemněním lednice pryč, do země. Troufám si tedy říci i na základě měření přístroji, že v ledničce jsou potraviny před vším okolním elektrosmogem chráněny a můžou si tak zachovat vitální látky v nezměněné podobě.

Zbytky případného elektrosmogu, který by se v lednici nacházel lze eliminovat tzv. orgonitem. Již v prvních několika letech jsem radil klientkám, aby orgonit vyzkoušely, mít v ledničce. Některé mi potvrdily, že jasně vnímají i chuťový rozdíl, jako by zelenina z ledničky chutnala téměř jako čerstvá, stejně tak jiné pokrmy, polévky, se jim zdály chuťově lepší, lahodnější a energeticky harmoničtější.

Orgonit harmonizuje potraviny

Orgonit je odlitek z pryskyřice, do kterého se přidávají křišťály, kovové hoblinky a další minerály a komponenty. Dokáže do zajímavé míry harmonizovat okolní energie v prostoru, včetně geopatogenních zón a snížit jejich vliv i více než na polovinu. Orgonity navíc dokáží vitalizovat okolní prostředí, včetně potravin, přitahují vitální venkovní pránu do místnosti a nejspíše i do ledničky, protože i čínské experimenty potvrdily před několika lety prostup prány až přes 7 m betonové zdi krytu.

Do ledničky stačí menší orgonit třeba pro dosah 1 metru, i menší, protože jeho efekt je více méně dán a omezen pro vnitřní prostor ledničky a o stěny se naodráží, takže vnitřní prostor je lépe harmonizován. Pro vnější prostory, tedy místnost, se hodí zase orgonit větší, s dosahem kolem 3 metrů, aby jeho účinek mohl pokrýt třeba postele a většinu místnosti, nebo pracovní stůl.

Nejlépe když je v orgonitu také zalito několik kusů šungitu. Ten sám je výborný pro eliminaci zón a částečně elektrosmogu. Pro působení do kapsy postačí menší velikosti orgonitů s dosahem i do 1 metru. Obsahově pak u orgonitů je vhodné vybírat podle toho jakou barvu nebo další minerály má člověk rád, jaká kombinace na něj působí vizuálně a pocitově příjemně.

U orgonitů je vhodné vybírat zahraniční kvalitnější pryskyřice, energeticky působí lépe díky lepšímu chemickému složení na rozdíl od českých licích pryskyřic, které jistou dobu i chemicky zapáchají. Nutno doplnit, že pokles nenaměříme přístroji (měřitelná velikost pole se nemění, ale charakter). Stejně tak nezjistíme virgulí nějaké zmizení zón, ale jejich zharmonizování i o 60%, někdy i více. A to už je pro lepší spánek znát a pro potraviny je to již také změna.

Jak poznáme účinek

Nejlépe to poznáme bez placeba na pokojových rostlinkách. Pokud živoří na geopatogenních zónách a přiložíme k nim menší orgonit, již v příštích dnech je postupně vidět, jak se jim ulevilo a získávají na síle, narůstá jejich vitalita. Kdo nezažije, neuvěří, je to potřeba poznat osobně.

Mimo orgonity je také výborný šungit ve tvaru pyramidky, stačí 5 cm velikost pro dosah - rádius působení cca 3 metry - prostor, který je pak i o 80% zharmonizován, tedy velmi výrazně.

Jenom je potřeba je natočit některou stranou přesně na sever, tím se vliv zesílí. Na běžném měřícím přístroji nezjistíme žádné snížení velikosti pole nebo výkonu, ale něco se stane s charakterem pole, je harmoničtější, a tak nám již nenabíhá migréna při delším volání telefonem, a tak dále. (zdroj: rozhovor s panem Kamilem Pokorným www.elektrosmog-zony.cz  a www.orgonity.eu)

Další zajímavé články